ProDivadlo

Get Adobe Flash player

Nejlokomotivovatější lokomotiva

Pohádka má dva díly - I. a II. díl 

Představení Nejlokomotivovatější lokomotiva vzniklo na základě dramatizace Pohádek o mašinkách z roku 1942 od spisovatele Pavla Naumana. Této dramatizaci vdechl život známý brněnský režisér Zdeněk Pospíšil.Stalo se tak ve švýcarském Lausanne v roce 1983. Představení získalo několik ocenění na divadelních festivalech jako nejlepší dětské představení v tehdejší době, a to: v Římě, Paříži, Lausanne, Apre, Montrealu, Milánu i jinde. Už předtím v roce 1971 uvedl Zdeněk Pospíšil tuto pohádku na jevišti brněnského divadla Husa na provázku. O současnou scénu, včetně sedmi vlakových souprav LGB a sedmi marionet, se stará a do chodu je uvádí Jaroslav Šebek.

Stručný obsah pohádky:

Nejvyšší pan železničář si nechá od černokněžníka Zababy vyrobit tu největší, nejdražší a nejlokomotivovatější lokomotivu na světě. A co se z takové lokomotivy může potom ještě stát? Co na to řekne pan Blahoš a co udělá pokladník Vašek nebo Šišinka?

Hrají: Jiřina Vacková / Martin Bohadlo / Tomáš Pospíšil / Kryštof Nohýnek / Karolína Šerpánová 

Režie: Lenka Šebek Loubalová

Scéna a technický doprovod: Jaroslav Šebek

Hudba: Dominik Renč

Hlas Zababy: Jiří Lábus

Představení je vhodné pro děti od 3 do 11 let.

Představení trvá cca 50 minut a je interaktivní.

O víkendech a svátcích je možné si zakoupit upomínkové a dárkové předměty se železniční tématikou.


Kdy hrajeme:

= leden – duben 2022, viz "Program"

Začátky představení:

= v sobotu, v neděli a ve svátky představení obvykle začínají v 10:00 a v 15:00 hodin

= ve všední dny začínají představení pro veřejnost v 16:30 hodin

Rezervace míst k sezení:

= rezervaci míst k sezení vám zajistíme na e-mailu: prodivadlo@seznam.cz nebo na tel. čísle: 607 436 956 nebo 736 181 416. Volat lze denně od 7 do 19 hodin,  případně lze zaslat SMS.

= rezervace míst není povinná, je však doporučená, především pak na víkendová představení

= v případě, že se nebude moct představení zúčastnit, svou rezervaci míst k sezení, prosím, telefonicky či e-mailem zrušte

= rezervované místo Vám držíme přesně do plánovaného začátku představení. Poté je místo uvolněno pro další diváky.

= v den představení kontrolujeme e-mail naposledy cca dvě hodiny před představením. Pokud chcete ještě ten samý den představení navštívit, je lépe volat.

= sál je otevřen 30 minut před začátkem představení

Vstupné:

= dospělý: 290,- senior: 200,- Kč  

= dítě: 260,-

= rodinné, 3 osoby: 650,-

= rodinné, 4 osoby: 750,-

= rodinné: 5 osob: 850,-

Vstupné se platí pouze v hotovosti před začátkem představení. 

Rezervace a informace:

  • telefon: 607 436 956, 736 181 416 (lze i SMS) – denně od 09:00 do 19:00 hodin
  • e-mail: prodivadlo@seznam.cz

 


Vážení a milí diváci ProDivadla!

Představení  „Nejlokomotivovatější lokomotiva“ (schválně používáme jazykolam) vznikalo v roce 2012 ve společnosti ProDivadlo. 

Inspirací je slavná kniha z roku 1942 Pavla Naumana „Pohádky o mašinkách“. 

Původní scénu vymyslel a vyrobil v roce 1983 ve švýcarském Lausanne režisér Zdeněk Pospíšil (spoluzakladatel divadla Husa na Provázku – např. představení Balada pro banditu, Hra na pohádku máje, Kytice apod.). Představení získalo několik ocenění na divadelních festivalech jako nejlepší dětské představení v tehdejší době, a to v Římě, Paříži, Lausanne, Apre, Montrealu, Milánu i jinde..

Tato unikátní a světová scéna se skládá z originálních mašinek firmy Lehmann - Märklin (sedm vlakových souprav) a osmi původních marionet z dílny Jaromíra Janečka (např. Černokněžník Zababa, Nejvyšší pan železničář, Šišinka...). Uprostřed modelové železnice herec vodí postupně loutky a technik ovládá vozový park s vlakovými soupravami. Diváci sedí okolo scény amfiteátrovým způsobem a děti se tak mohou interaktivně zapojit do děje.

Děj pohádky se odehrává na nádraží, kde „Nejlokomotivovatější lokomotiva“ všem překáží, nikam se nevejde, koleje ji neunesou a Nejvyšší pan železničář se kvůli tomu velice trápí... A jak to s ní dopadne, na to se přijďte nově podívat do budovy Českého vysokého učení technického v Praze 6-Dejvicích v ulici Jugoslávských partyzánů 1580/3, vchod B1 v Centru Města Budoucnosti Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky

V současné době hrajeme dva díly pohádky „Nejlokomotivovatější lokomotiva“, aneb jak to všechno začalo (1.), „Nejlokomotivovatější lokomotiva“ (2.) a na přání našich diváků připravujeme představení „Nejlokomotivovatější lokomotiva“, a co bylo potom (3.).

Představení jsou vhodná pro děti od 3 do 11 let.

Hrají: Jiřina Vacková (divadlo Ypsilon) / Martin Bohadlo (divadlo Ypsilon) / Tomáš Pospíšil / Kryštof Nohýnek (divadlo Aha!).

Hlas černokněžníku Zababovi propůjčil Jiří Lábus.

Režie: Lenka Šebek Loubalová, scéna a technický doprovod: Jaroslav Šebek, hudba: Dominik Renč.

CHCETE-LI SE DOZVĚDĚT O TOMTO PŘEDSTAVENÍ VÍCE, MŮŽETE SI POSLECHNOUT GLOSU „O vláčcích“ OD REDAKTORKY ZUZANY MALÉŘOVÉ V ČESKÉM ROZHLASE DVOJCE z března 2017: http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3831091#.WNwjSVDvpew.email