ProDivadlo

Get Adobe Flash player

Vážení diváci, Světla v tunelu se vrací! 

26 a 28. října, k 105. výročí republiky uvádíme toto představení v kulturním domě Všenory. 

Světla v tunelu

zbrusu nová železniční hudební revue oslavující 100. výročí vzniku republiky

Den: 26. a 28. října

Začátek: 19:30

Kulturní dům Všenory - Květoslava Mašity 294

Rezervace:

Předprodej vstupenek:galerii Bím nebo infocentru, ulice 5. května, Dobřichovice


Aktuality:

Nedávná divadelní recenze „Světel v tunelu“

Poslední představení revue „Světla v tunelu“ navštívila začátkem dubna 2019 zkušená recenzentka pražských divadelních představení, která občas nešetří sžíravou kritikou.

Svou pozitivní recenzi této nové revue zakončila těmito slovy:

„Jak hodnotit? Těžko, nemám pro nic podobného vytvořenou žádnou stupnici. Jestli líbí? Líbí, a překvapivě celkem dost. Příběh, tanečky, kostýmy, herci...“

Celou recenzi si můžete přečíst zde .


Zpráva o „Světlech v tunelu“ v železničářském časopisu Obzor

Další hodnocení „Světel v tunelu“ z pera Martina Kubíka vyšlo na počátku ledna 2019 ve čtrnáctideníku Odborového sdružení železničářů „Obzor“. Jedná se o zajímavý pohled na toto představení od člověka, který pracuje v prostředí železnice. Zprávu si můžete přečíst na str. 4 vpravo dole, stáhnete-li si dané číslo 1/2019 zde 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tvůrci a herci revue „Světla v tunelu“:

scénář a režie: Lenka Šebek Loubalová

scéna: Jaroslav Šebek

projekce čb: Jiří Dlabaja

produkce: Veronika Soumarová a Karolína Šerpánová 

Hrají: H. Kordačová, E. Koppová, A. Vokounová, J. Truhlářová, D. Ozanne, I. Faloutová, K. Seidlová, K. Šerpánová, V. Soumarová, M. Kriegerová, H. Kriegerová, Šrámková, Hyklová, M. Pešek, T. Bohm, M. Kuča, F. Javůrek, L. Fiedler, P. Soukup, J. Šebek, J. Mirwald, F. Štancl, J. Procházka, K. Král, J. Kořínek, J. Ruml

O čem je hudební revue „Světla v tunelu“? 

Železnice a i železničáři byli vlastně u všech důležitých událostí této země. A i přes všechny útrapy musela „modrá armáda“ vždycky bezpečně a spolehlivě fungovat.

V této revue vyzdvihujeme zvláště spoluobčany, kteří neměli v životě tolik štěstí jako jiní, a přesto tady žili a pracovali pro náš národ.

Proto jsme symbolicky zvolili příběhy čtyř kamarádů trampů. Jeden emigruje, druhý se upíjí, další se toulá a tramp „hrdina“ se snaží tak nějak přežít s „čistým štítem“. Doba se kolem nich valí rychlostí jedoucího vlaku, který řídí Strojvedoucí, představující řád. Ovšem řád, který je důležitý pro fungování celé společnosti.

Hudba nám v tomto představení slouží jako zvuková kulisa a herci většinou nezpívají živě, ale naopak se snaží text písní vyjádřit pohybem. Pro zachování autentičnosti historických období uplynulých sta let jsme zvolili převážně trampské písně Wabiho Ryvoly a Miki Ryvoly, které nás provázely a mnoho z nich si lidé zpívají dodnes.

Pro tento typ divadla jsme zvolili kulturní sál železniční stanice Praha hlavní nádraží. Již sedmým rokem zde hrajeme dětské představení Nejlokomotivovatější lokomotiva.

Zároveň na tomto nádraží čekalo na vlak mnoho osobností z celého světa a v prosinci 1918 zde byl uvítán Tomáš Garrigue Masaryk, poté co se vracel z amerického exilu.

Přejeme vám příjemnou, i když trochu nostalgickou zábavu.

Vaše ProDivadlo

   

   Několik fotografií z představení „Světla v tunelu“