ProDivadlo

Get Adobe Flash player

                          

        HUDEBNÍ REVUE - Světla v tunelu

               


Tvůrci a herci revue „Světla v tunelu“:

scénář a režie: Lenka Šebek Loubalová

scéna: Jaroslav Šebek

projekce čb: Jiří Dlabaja

produkce: Veronika Soumarová a Karolína Šerpánová 

Hrají: H. Kordačová, E. Koppová, A. Vokounová, J. Truhlářová, D. Ozanne, I. Faloutová, K. Seidlová, K. Šerpánová, V. Soumarová, M. Kriegerová, H. Kriegerová, K. Kejmarová, M. Pešek, T. Bohm,P. Horák, F. Javůrek, L. Fiedler, P. Soukup, J. Šebek, J. Mirwald, F. Štancl, J. Procházka, J. Kořínek, J. Ruml

O čem je hudební revue „Světla v tunelu“? 

Toto autorské představení je příběhem země, města a zároveň čtyř trampů, kteří zvolili čtyři různé cesty, jak žít svůj život v podmínkách, jaké jim postupně uplývající čas a země nabízí.
Ten emigruje ( a nechá za dráty ženu a dceru ), ten se bezcílně toulá, ten se zvolna upíjí a ten...chce prostě přežít.
K tomu zní elegantní Jiří Vašíček, Miki a Wabi Ryvolové, jejichž nepříliš oposlouchané kousky jsou zároveň i podkladem pro plynoucí děj. A na své si přijde i milovník nejčistší "popiny 80.let.
Příběhem provází strojvedoucí, jehož úkolem je strážit nádraží. Co taky jiného dělat, když vám nádraží zavalí hora trampů a trampek, co sedají na koleje, a co když se vám po nádraží začnou promenovat dámičky z dvacátých let nebo vám tudy proženou v dobytčáku židy? A co když tu budou bojovat tři od Wermachtu a Rudá armáda soudružek? A do toho všeho tu ještě občas elegantně protančí Praha s šerpou a slunečníkem nebo dramaticky projde černý Osud?
Zkrátka položili jsme si otázku, zda má naše republika vůbec naději na existenci, jaké jsou naše hodnoty etické a morální? Jde skutečně jen o peníze? A co jsme ochotni pro tuto zemi obětovat?
Vážné otázky, které nás napadají, i když je předkládáme s humorem.
A nebo neřeš, zpívej, užívej si a zatanči!
V představení hráli známé i neznámé tváře ochotníků z Dobřichovic i profesionálních herců z Prahy. 

  

 Divadelní recenze „Světel v tunelu“

 „Světla v tunelu“ navštívila začátkem dubna 2019 zkušená recenzentka pražských divadelních představení, která občas nešetří sžíravou kritikou.

Svou pozitivní recenzi této nové revue zakončila těmito slovy:

„Jak hodnotit? Těžko, nemám pro nic podobného vytvořenou žádnou stupnici. Jestli líbí? Líbí, a překvapivě celkem dost. Příběh, tanečky, kostýmy, herci...“

Celou recenzi si můžete přečíst zde .

Zpráva o „Světlech v tunelu“ v železničářském časopisu Obzor

Další hodnocení „Světel v tunelu“ z pera Martina Kubíka vyšlo na počátku ledna 2019 ve čtrnáctideníku Odborového sdružení železničářů „Obzor“. Jedná se o zajímavý pohled na toto představení od člověka, který pracuje v prostředí železnice. Zprávu si můžete přečíst na str. 4 vpravo dole, stáhnete-li si dané číslo 1/2019 zde 

FOTOGRAFIE:

                         

                     Jaroslav Šebek a Helena Kordač - Osud a Praha