ProDivadlo

Get Adobe Flash player

           Nejlokomotivovatější lokomotiva

               

,,Nejvyšší pan železničář si nechá od černokněžníka Zababy vyrobit tu největší, nejdražší a nejlokomotivovatější lokomotivu na světě. A co se z takové lokomotivy může potom ještě stát? Co na to řekne pan Blahoš a co udělá pokladník Vašek nebo Šišinka?"

Pohádka má tři díly:

I. díl - Nejlokomotivovatější lokomotiva aneb jak to všechno začalo 

II. díl - Nejlokomotivovatější lokomotiva II

III. díl - Nejlokomotivovatější lokomotiva aneb velká železniční slavnost 

              

Hrají: Jiřina Vacková / Martin Bohadlo / Tomáš Pospíšil / Kryštof Nohýnek / Karolína Šerpánová 

Režie: Lenka Šebek Loubalová

Scéna a technický doprovod: Jaroslav Šebek

Hudba: Dominik Renč

Hlas Zababy: Jiří Lábus

Představení je vhodné pro děti od 3 do 11 let.

Představení trvá cca 50 minut a je interaktivní.


Rezervace míst k sezení:

= rezervaci míst k sezení vám zajistíme na e-mailu: prodivadlo@seznam.cz nebo na tel. čísle: 607 436 956 nebo 736 181 416. Volat lze denně od 7 do 19 hodin,  případně lze zaslat SMS.

= rezervace míst není povinná, je však doporučená, především pak na víkendová představení

= v případě, že se nebude moct představení zúčastnit, svou rezervaci míst k sezení, prosím, telefonicky či e-mailem zrušte

= rezervované místo Vám držíme přesně do plánovaného začátku představení. Poté je místo uvolněno pro další diváky.

= sál je otevřen 30 minut před začátkem představení

Vstupné:

1 osoba: 290,-

----------------------

Rodinné:

2 osoby: 580,-

3 osoby: 680,-

4 osoby: 780,-

5 osob: 880,-

Vstupné se platí pouze v hotovosti před začátkem představení. 

Rezervace a další info:

  • telefon: 607 436 956, 736 181 416 (lze i SMS) – denně od 09:00 do 19:00 hodin
  • e-mail: prodivadlo@seznam.cz 

VIDEO:


Představení  „Nejlokomotivovatější lokomotiva“ (schválně používáme jazykolam) vznikalo v roce 2012 ve společnosti ProDivadlo. 

Inspirací je kniha Pohádky o mašinkách od Pavla Naumanna z roku 1942. 

Původní scénu vymyslel a vyrobil v roce 1983 ve švýcarském Lausanne režisér Zdeněk Pospíšil (spoluzakladatel divadla Husa na Provázku – např. představení Balada pro banditu, Hra na pohádku máje, Kytice apod.). Představení získalo několik ocenění na divadelních festivalech jako nejlepší dětské představení v tehdejší době, a to v Římě, Paříži, Lausanne, Apre, Montrealu, Milánu i jinde..

Tato unikátní a světová scéna se skládá z originálních mašinek firmy Lehmann - Märklin (sedm vlakových souprav) a osmi původních marionet z dílny Jaromíra Janečka (např. Černokněžník Zababa, Nejvyšší pan železničář, Šišinka...). Uprostřed modelové železnice herec vodí postupně loutky a technik ovládá vozový park s vlakovými soupravami. Diváci sedí okolo scény amfiteátrovým způsobem a děti se tak mohou interaktivně zapojit do děje.

V současné době hrajeme tři díly. 

I. díl, Nejlokomotivovatější lokomotiva aneb jak to všechno začalo - Představení vzniklo až po druhém díle, scénář napsala podle knihy a představení režírovala principálka Lenka Šebek Loubalová. Příběh je o Nejvyšším panu železničáři, který má sen o nejkrásnější červené lokomotivě a o nejrychlejší lokomotivě. Nakonec není spokojen s ničím a chce lokomotivu Nejlokomotivovatější. 

II. díl, Nejlokomotivovatější lokomotiva - Původní představení, které ve Švýcarsku zinscenoval Zdeněk Pospíšil. Příběh navazuje na první díl, všichni se trápí kvůli Nej. lokomotivě, protože nemůže jezdit. Na nádraží, ale přijde někdo kdo všem od velkého trápení pomůže. 

III. díl, Nejlokomotivovatější lokomotiva aneb velká železniční slavnost - Tento díl už je čistě autorským představením Lenky Šebek Loubalové a premiéru měl teprve nedávno (28.1. 2023). Příběh je plný snů, jak těch, které se nám zdají když usneme, i těch životních, které chceme aby se nám splnily. 

CHCETE-LI SE DOZVĚDĚT O TOMTO PŘEDSTAVENÍ VÍCE, MŮŽETE SI POSLECHNOUT GLOSU „O vláčcích“ OD REDAKTORKY ZUZANY MALÉŘOVÉ V ČESKÉM ROZHLASE DVOJCE z března 2017: http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3831091#.WNwjSVDvpew.email 

FOTO: