ProDivadlo

Get Adobe Flash player

  PRODIVADLO

Světla v tunelu

železniční hudební revue oslavující 100. výročí vzniku republiky

Den: 14. prosince 2018

Začátek: 19:30 hodin

kulturní sál železniční stanice Praha hlavní nádraží 

Rezervace:

  • telefon: 607 436 956 (lze i SMS) - denně od 07:00 do 19:00 hodin
  • e-mail : prodivadlo @seznam.cz

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

scénář a režie: Lenka Šebek Loubalová

choreografie: Jan Onder,

scénografie: Jaroslav Šebek

projekce čb: Jiří Dlabaja

Hrají: H. Kordačová, E. Koppová, A. Vokounová, J. Truhlářová, Z. Ocelíková, D. Ozanne, I. Faloutová, K. Seidlová, K. Pallová, K. Šerpánová, M. Kriegerová, M. Pešek, I. Wojnar, T. Böhm, P. Sommer/J. Kořínek, P. Soukup, L. Wieluch, J. Šebek, F. Štancl, J. Mirwald, T. Pospíšil, P. Podroužek

Železnice a její zaměstnanci byli vlastně u všech důležitých událostí této země. A i přes všechny útrapy musela „modrá armáda“ vždycky bezpečně a spolehlivě fungovat.

V této revue vyzdvihujeme zvláště spoluobčany, kteří neměli v životě tolik štěstí jako jiní a přesto tady žili a pracovali pro náš národ.

Proto jsme symbolicky zvolili příběhy čtyř kamarádů trampů. Jeden emigruje, druhý se upíjí, další se toulá a tramp „hrdina“ se snaží tak nějak přežít s „čistým štítem“. Doba se kolem nich valí rychlostí jedoucího vlaku, který řídí Strojvedoucí, představující řád. Ovšem řád, který je důležitý pro fungování celé společnosti.

Hudba nám v tomto představení slouží jako zvuková kulisa a herci většinou nezpívají živě, ale naopak se snaží text písní vyjádřit pohybem. Pro zachování autentičnosti historických období uplynulých sta let jsme zvolili převážně trampské písně W. a M Ryvoly, které nás provázely a mnoho z nich si lidé zpívají dodnes.

Pro tento typ divadla jsme zvolili kulturní sál železniční stanice Praha hlavní nádraží. Již sedmým rokem zde hrajeme dětské představení Nejlokomotivovatější lokomotiva.

Zároveň na tomto nádraží čekalo na vlak mnoho osobností z celého světa a v prosinci 1918 zde byl uvítán Tomáš Garrigue Masaryk, poté co se vracel z amerického exilu.

Přejeme vám příjemnou, i když trochu nostalgickou zábavu.

Vaše ProDivadlo


Pyžamo pro šest - připravujeme

Kdy hrajeme: připravujeme

Rezervace, informace:

  • telefon: 607 436 956 (lze i SMS) - denně od 07:00 do 19:00 hodin
  • e-mail : prodivadlo @ seznam.cz

Camoletti zasadil příběh do jediné místnosti letního sídla na předměstí Paříže. Humornou a situační formou ztvárnil vše, co se může přihodit, pokud člověk nestihne vlak. Bravurní komedií prostupuje i autorova stěžejní myšlenka: „Nemůžeme-li nikomu důvěřovat, je život jedno velké zklamání“.

Režie se ujala Lenka Šebek Loubalová (herečka divadla Ypsilon), která k příběhu dodává: „Autor v komedii rozehrál osudy různých společenských vrstev, které v běžném životě nemají mezi sebou mnoho společného. Jediným pojítkem mezi nimi jsou vtipně zpracované dějové zvraty a momenty, které vzniknou nechtěnou záměnou jmen“.

Brilantní komedie o partnerských vztazích a milostných trojúhelnících se představí v secesně vyzdobeném sálu nádražní budovy, který před více než sto lety navrhl architekt Josef Fanta.

Jarní představení je mimořádné i tím, že režisérka koncipovala toto představení zároveň jako módní přehlídku a herci se tak představí v módní kolekci návrhářky Kamily Vodochodské, s jejímž salonem momentálně společnost ProDivadlo spolupracuje. Těšit se můžete i na zbrusu novou scénu.

Nestandardní je uspořádání hlediště a scény. Pro tuto komedii jsme zvolili uspořádání sedadel ve tvaru písmene U. Diváci tak sedí pouze ve dvou řadách a jsou v blízkém kontaktu s herci.