ProDivadlo

Get Adobe Flash player

  PRODIVADLO

Světla v tunelu

zbrusu nová železniční hudební revue oslavující 100. výročí vzniku republiky

Den: pátek 1. února 2019

         sobota 2. března 2019

Začátek: 19:30 hodin

kulturní sál železniční stanice Praha-hlavní nádraží v historické Fantově budově.

Rezervace:

  • telefon: 607 436 956 (lze i SMS) - denně od 07:00 do 19:00 hodin
  • e-mail : Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

scénář a režie: Lenka Šebek Loubalová

choreografie: Jan Onder

scénografie: Jaroslav Šebek

projekce čb: Jiří Dlabaja

Hrají: Helena Kordačová, Eva Koppová, Alena Vokounová, Jana Truhlářová, Zdenka Ocelíková, Denisa Ozanne, Irena Faloutová, Karolína Seidlová, Klára Pallová, Karolína Šerpánová, Magdalena Kriegerová, Miloslav Pešek, Ivan Wojnar, Tomáš Böhm, Jan Kořínek, Petr Soukup, David Vokurka, Jaroslav Šebek, Filip Štancl, Jakub Mirwald, Tomáš Pospíšil, Petr Podroužek

Železnice a její zaměstnanci byli vlastně u všech důležitých událostí této země. A i přes všechny útrapy musela „modrá armáda“ vždycky bezpečně a spolehlivě fungovat.

V této revue vyzdvihujeme zvláště spoluobčany, kteří neměli v životě tolik štěstí jako jiní, a přesto tady žili a pracovali pro náš národ.

Proto jsme symbolicky zvolili příběhy čtyř kamarádů trampů. Jeden emigruje, druhý se upíjí, další se toulá a tramp „hrdina“ se snaží tak nějak přežít s „čistým štítem“. Doba se kolem nich valí rychlostí jedoucího vlaku, který řídí Strojvedoucí, představující řád. Ovšem řád, který je důležitý pro fungování celé společnosti.

Hudba nám v tomto představení slouží jako zvuková kulisa a herci většinou nezpívají živě, ale naopak se snaží text písní vyjádřit pohybem. Pro zachování autentičnosti historických období uplynulých sta let jsme zvolili převážně trampské písně Wabiho Ryvoly a Miki Ryvoly, které nás provázely a mnoho z nich si lidé zpívají dodnes.

Pro tento typ divadla jsme zvolili kulturní sál železniční stanice Praha hlavní nádraží. Již sedmým rokem zde hrajeme dětské představení Nejlokomotivovatější lokomotiva.

Zároveň na tomto nádraží čekalo na vlak mnoho osobností z celého světa a v prosinci 1918 zde byl uvítán Tomáš Garrigue Masaryk, poté co se vracel z amerického exilu.

Přejeme vám příjemnou, i když trochu nostalgickou zábavu.

Vaše ProDivadlo