ProDivadlo

Get Adobe Flash player

O ProDivadle

Dovolte mi na úvod ocitovat z divadelní příručky Františka Cimlera z roku 1934: ,,Nic tak rychle nestárne jako divadlo, vzpomeneme-li divadla před dvaceti lety a srovnáme-li je s divadlem dnešním, přijdeme na ty rozdíly. Ještě před dvaceti lety jsme slyšeli z jeviště silně nadnesený pathos. Slova řinčela a věty se nesly do výše. Dialog byl roztříštěn, nebylo souladu. Proč? Herec byl pánem situace a režisér byl jen aranžérem. Proto různorodé herecké prvky nemohly divadelnímu představení dáti určitou linii, pevný rámec a jednotný sloh. Vynikali jednotlivci, ale zapadali méně zdatnější herci. To byla chyba. Dnešní doba staví do popředí režiséra jako umělce, který má stmeliti všechny prvky zúčastněné na divadelním představení v pevný a harmonický celek. Nevynikají tak jednotlivci, nýbrž celý soubor.“

Vzhledem k tomu, že se nám opět navrátilo divadlo silných hereckých osobností, ale režie všeobecně poněkud pokulhává (a to převážně z důvodů politických a finančních), rádi bychom na typ režisérského, tedy i programově jasného divadla, navázali. Divadlo je ve stálém vývoji, podléhá módě, ale nesmějí nás plést všechny nové směry, které zrodila doba. Jdeme svou vlastní cestou. A já jako režisérka se nechávám vést převážně srdcem.

 Český rozhlas – stanice Vltava – hodinový pořad Vizitka – 29.11.2018

 Rozhovor s režisérkou a herečkou Lenkou Šebek Loubalovou o projektu ProDivadlo. Moderovala Daniela Čermáková.

  „Děti chtějí vidět něco, čeho  se můžou chytit, k čemu  můžou vzhlížet. Potřebují mít vzory. V      pohádkách vždycky vzory byly: dobro a zlo. Dneska se hranice mezi nimi stírají. A to není dobře,“ uvádí Lenka Loubalová v tomto rozhovoru.

  Pro přehrání celého rozhovoru klikněte prosím do obrázku.


POZOR VLAK – reportáž o pohádce o mašinkách z března 2017

Želežničářský televizní magazín Pozor vlak pořídil v březnu 2017 reportáž o pohádce Nejlokomotivovatější lokomotiva přímo v ProDivadle na pražském hlavním nádraží. Autorem reportáže je známý moderátor Jiří Dlabaja spolu se svou kolegyní Lucií Slípkovou.

 

    Pro přehrání reportáže klikněte prosím do obrázku. Uvedená reportáž se nachází v tomto             magazínu od 0:35 minuty do 5:50 minuty.


ČESKÝ ROZHLAS DVOJKA – pořad z března 2017

GLOSA „O vláčcích“ OD REDAKTORKY ZUZANY MALÉŘOVÉ 

Unikátní stručné svědectví o podivuhodných okolnostech vzniku našeho představení „Nejlokomotivovatější lokomotiva“. 

Pro přehrání klikněte prosím zde:

http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3831091#.WNwjSVDvpew.email 


NAPSALI O NÁS

Deník Blesk

Ve svátečním čase Vánoc 2017 navštívil naše představení novinář z deníku Blesk a napsal o tom hezký článek spolu s mnoha fotografiemi a dvěma videy. Tento článek si můžete přečíst, když kliknete zde:  

V hlavní roli vláčky, mašinfíra a černokněžník Zababa. Na hlaváku funguje originální divadlo


Česká televize – :D - Tamtam  26. 10. 2013
Dvojice animovaných dobrodruhů pro vás vybírá tipy na ty nejzajímavější víkendové akce
a události.

 

Pro přehrání pořadu klikněte prosím do obrázku.

 


Česká televize – pořad „Sama doma“  14. 11. 2013
Být doma neznamená šeď a nudu. 

Pro přehrání pořadu klikněte prosím do obrázku.

 Joomla! konzole ladění chyb

Sezení

Informace o profilu

Využití paměti

Dotazy do databáze